בריא לדעת

9 דרכים בהן אתם פוגעים בשיניים שלכם ולא יודעים על זה !!

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
הצטרפו בחינם לקבוצת הוואטסאפ שלנו, מספר החברים מוגבל!
וואטסאפ vip

האם אתם לועסים את העיפרון שלכם כי אתם משועממים בכיתה או לא יכולים לסבול את המצגת המשעממת בעבודה? האם אתם מוצאים את זה יותר קל להשתמש בשיניים כדי לפתוח בקבוק כי הפותחן רחוק מדי? אם אתם עושים את כל אלה, אז אתם צריכים גם לדעת שאתם גורמים נזק כלשהו לשיניים.

בריאות הפה חשובה כדי לשמור על השיניים בריאות, אבל חשובים לא פחות הם ההרגלים שלכם. בואו נסתכל על כמה דרכים בהן אתם גורמים נזק לשיניים מבלי לדעת על כך אפילו

1. נשיכת ציפורניים
יש אנשים שנושכים את הציפורניים כאשר הם עצבניים, בעוד אחרים נושכים אותם כי הם עצלנים מדי כדי להשתמש בקוצץ כדי לקצץ אותם. מה שצריך להבין הוא שנגרם נזק לשיניים בתהליך זה. לא רק שזה לא היגייני, זה גם גורם נזק רב לאמייל השן.

2. שימוש בשיניים שלכם ככלי

קל יותר לפתוח חפיסת צ'יפס עם השיניים מאשר ללכת לחדר הסמוך ולקחת מספריים, או פחית וכל דבר אחר שכזה. אבל, מה שאתם לא יודעים זה שזה יכול לגרום לשיניים שלכם חור או עלול לגרום לסדקים בתהליך.

3. לנשוך קוביות קרח

קוביות קרח קרות וקשות. לנשוך אותם יכול לגרום לשיניים שבר. זה יכול לגרום נזק לאמייל שלכם – המגן החיצוני של השיניים. נזק באמייל יכול לגרום לבעיות בעתיד.
ניתן יכול למנוע את ההרגל הזה על ידי בחירת מים קרים במקום קוביות קרח.

4. צחצוח חזק מדי

חשוב לצחצח שיניים פעמיים ביום כדי להילחם בחיידקים וריח רע מהפה. אבל, חשוב באותה מידה להבריש אותם בדרך הנכונה. יש אנשים שחושבים שלצחצח חזק את השיניים ינקה אותם טוב יותר, אבל זה לא נכון. זה עלול לגרום נזק אמייל שלכם, לגירוי החניכיים, ולהפוך את השיניים לרגישות.

צחצחו שיניים פעמיים ביום באמצעות מברשת שיניים רכה, מסודרת ובעדינות בתנועה מעגלית.

5. ללעוס עפרונות

זהו הרגל שכיח בקרב רוב ילדי בית הספר. הרגל זה עשוי להימשך גם כאשר הם מבוגרים יותר. זה יכול לגרום לשיניים לזוז מחוץ למקום ולגרום לשברים בשיניים ברמה מיקרוסקופית.

6. חריקת שיניים

יש אנשים שחורקים שיניים מתוך כעס ויש אנשים שעושים זאת במאמץ, תוך הרמת חפץ כבד לדוגמה. הצמדת או שיוף השיניים יכול גם לגרום להם נזק. יש לחץ מסוים שמוחל על השיניים וזה יכול לגרום לשברים אשר עלולים לגרום לבעיות נוספות בטווח הארוך.

7. מיצי פירות הדר

כולנו יודעים כי פירות חיוניים עבור הגוף ופירות הדר בריאים בגלל שהם שופעים בויטמין C. למרות שפירות אלה בריאים, הם עלולים לגרום נזק לשיניים. הסיבה לכך היא כי פירות הדר חומציים מאוד ויכולים לשחוק את אמייל השן.

8. התעלמות מצריכת המים היומית שלכם

אם אתם לא שותים מספיק מים במהלך היום, אז אתם גורמים לגוף שלכם להיות מיובש. התייבשות יכולה לגרום לירידה בייצור הרוק בפה, מה שמוביל ליובש. הרוק בפה חשוב כי הוא אחראי על פירוק החומצות שנמצאו במזון ובמשקאות שצרכנו.

9. פירסינג בלשון

פירסינג בלשון עשוי להיות אופנתי אבל זה גם מגיע עם מחיר. זה יכול לגרום הרבה נזק לשיניים והחניכיים שלכם. הפירסינג עשויים מתכת והם עלולים לגרום לשיניים שלכם חורים קטנים או לשבור אותם.

כתבות שבריא לדעת

7 סיבות אפשריות לכך שהידיים שלכם רועדות

10 תופעות הלוואי בצריכת מינון יתר של מיץ לימון: 'מאמר חמוץ'

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
פינטרסט
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

בריא לדעת בשבילך

בריאות

5 בעיות בריאותיות שנגרמות עקב חוסר שינה מספקת

7 מאכלים רבי עוצמה שמשחררים מתח ולחצים

10 הרגלים של אנשים אומללים (וכיצד להימנע מהם)

האטריות המעובדות גורמות לדלקת כרונית, עלייה במשקל, אלצהיימר ופרקינסון!

באותו נושא