בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
דלקת ריאות

התרופות הביתיות להקלה על דלקת ריאות

כמעט כולנו מכירים את ההרגשה של מחלה שפוגעת בריאות שלנו. לפעמים אנחנו ״רק״ משתעלים אך לפעמים זה נהיה חמור יותר ולכן כדאי להכיר את התרופות הביתיות שיעזרו להקל על דלקת ריאות. עם זאת, חשוב לציין כי תרופות ביתיות אינן תחליף לייעוץ רפואי מקצועי, אלא יכולות לשמש כהשלמה לטיפול הרפואי. במקרה של דלקת ריאות מומלץ לפנות לרופא לקבלת אבחון וטיפול מתאים.
הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

מים, תה ומרק

הנוזלים חשובים לשמירה על הלחות ולמרות שתמיד כדאי להקפיד על שתייה, במקרה של דלקת ריאות חשוב להקפיד עוד יותר. הנוזלים עוזרים לשחרר את הריר בריאות ומאפשרים לנו להיפטר ממנו ביתר קלות בשיעול. חשוב להקפיד על שתיית מים, תה ומרק צח ובמקביל להימנע מקפאין ואלכוהול שעלולים להוביל להתייבשות.

קומפרסים חמים

קומפרסים חמים יכולים להעניק תחושה טובה יותר ולאפשר לנו לנוח כדי להתחזק. יישום השיטה יתבצע על ידי הרטבת מטלית או מגבת במים פושרים ולהניח על המצח או הצוואר למשך 30-20 דקות. זהו אמצעי לקרר את הגוף מבחוץ.

שימוש באדים

הלחות באוויר יכולה לעזור לשחרר את הריר בריאות. אנחנו יכולים להשתמש במכשיר אדים כדי להעלות את הלחות בחלל, להיכנס לאמבטיה או מקלחת חמה ולעטוף את עצמנו מעל סיר מים חמים (בזהירות כמובן) כדי לנשום את האדים.

כורכום

התבלין הצהוב נחשב במקומות רבים לתבלין הזהב כשבמשך מאות שנים הוא משמש לטיפול בבעיות נשימה, כאבים ועייפות. מחקרים מעלים כי הכורכום יכול לעזור במלחמה בזיהומים ולעזור להתמודדות עם דלקת ריאות. ניתן להוסיף את הכורכום למזון, כתוסף מזון או אפילו להכין תה כורכום. עם זאת יש לשים לב לצרוך את הכורכום במידה ובמקרה של נטילת תרופות לבדוק כי הוא לא משפיע עליהן.

מנוחה אמיתית

דלקת ריאות מתפתחת יותר כשהגוף שלנו חלש. לכן, אנחנו צריכים לנצל כל הזדמנות שיש לנו כדי לנוח ולחזק אותו. זה בדיוק הזמן לישון יותר, להתנתק מעבודה ומשימות שיכולות לקחת מאיתנו אנרגיות ולתת למישהו אחר לטפל במטלות היומיומיות. לאחר התאוששות יש לשים לב לחזור לשגרה בהדרגה ולא להישחק וזאת כדי שלא לתת לזיהום הזדמנות לחזור.

התרחקות מעשן

עשן וקודם כל עשן סיגריות יכול להחמיר את הסימפטומים של דלקת הריאות. יש להימנע מעישון (המלצה כללית כמובן ולא רק בזמן מחלה) ולהתרחק מאחרים אשר מעשנים. עישון וחשיפה לעשן מעלים את הסיכוי ללקות בדלקת ריאות ולפתח מחלות ריאות נוספות.

דבש ולימון

קל להתפתות לקחת סירופ שיעול אך חשוב לזכור כי המטרה של השיעול היא לנקות את הגוף מליחה שהצטברה בריאות. במקום סירופ שמכיל חומרים שונים שבטווח הארוך לא בהכרח תומכים בריאות יש להעדיף דבש ולימון כשניתן לצרוך אותם כפי שהם או להכין מהם תערובת של תה חמים וטעים ממנו ניתן לשתות בהנאה רבה.

תרגילי ריאות

תרגילי נשימה יכולים לעזור לריאות בכך שהם נותנים לנו דחיפה לניקוי הגוף. ההמלצה היא לקחת חמש עד עשר נשימות עמוקות ולאחריהן להשתעל בכוח פעמיים או שלוש. פעולה זו אמורה לדחוף את הריר מהריאות ולעזור לנו להוציא אותו החוצה ולהקל על הריאות שלנו. גם נשימות איטיות ועמוקות יכולות לעזור וכן נשיפה דרך קשית לתוך כוס מים (יעיל במיוחד עם ילדים).

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

פירות יער בריא לשיער
תזונה

4 מזונות אנטי דלקתיים שעוזרים לטפל בנשירת שיער ודלקות

בריאות הנפש והזדקנות: כיצד מחלות נפש משפיעות על השעון הביולוגי

מה קורה כשמתקלים יותר מידי

7 דברים שקורים בגוף אם מתקלחים לעתים קרובות מדי

5 סיבות לכך שהליכה עוזרת למנוע את הזדקנות המוח, לפי הסבר מדעי

באותו נושא