בריא לדעת
Search
Close this search box.
בעיות משעון הקיץ

5 טיפים להתמודדות עם הפרעות שינה, בעקבות המעבר לשעון קיץ

השעון הפנימי שלנו אינו מסתנכרן אוטומטית לאזור הזמן או לשינויים בשעה הרשמית, ולכן זאת הסיבה ששעון הקיץ עלול לעורר בעיות שינה. להלן כמה דברים שאפשר לעשות כדי לעזור לעצמנו להסתגל.
הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

השינוי בזמן משבש את מחזורי השינה והערות הרגילים שלנו במשך כמה ימים.

יש אנשים שממשיכים להתעורר מוקדם, בעוד שאחרים מתקשים להירדם או להמשיך לישון.

הכינו את עצמכם לשעון הקיץ והימנעו מאיבוד השינה

במיוחד עכשיו, השגרה חשובה מאד לבריאותנו הפיזית והנפשית. אל תתנו לסיומו של שעון לאיים על לוח זמני השינה. להלן 5 דרכים קלות כדי למנוע בעיות שינה בזמן שעון הקיץ.

1. שימו לב לאור השמש

לאור השמש יש השפעה חזקה על קצב היממה הטבעי שלנו ועל ייצור המלטונין. אפשר לעזור לגוף לשמור על הקצב, בכך ששוהים לפחות 30 דקות בחוץ מדי יום. זה יכול לעזור להרגשה ולשינה טובה יותר.

2. הימנעות מהפעלת מכשירים אלקטרוניים

באותה מידה, מומלץ לנסות להימנע מאור מלאכותי לאחר שקיעת השמש. האורות החזקים והאור הכחול הנפלטים מהטלוויזיה, המחשב והטלפון הנייד יכולים להקשות על שינה טובה כשנכנסים למיטה. אפשר לעזור לגוף להתכונן לשינה בכך שמעמעמים את האורות ומגבילים את זמן המסך בשעות הערב המאוחרות.

3. העבירו את לוח הזמנים

התאמת תזמון הפעילויות העיקריות ביום, יכולה לעזור לשמור על הקצב. ניהול זמני הארוחות, המקלחות, הפעילות הגופנית והזמן להתרגעות לפני השינה, יכולים להיות אבני דרך חשובים להגדרת קצב היום והלילה.

4. לא להפריז בצריכת הקפה

מומלץ להימנע מצריכה של כמויות מופרזות של קפאין. המשיכו לצרוך את הכמות הקבועה שלכם כדי להימנע מעצבנות, והימנעו מצריכת קפאין לאחר ארוחת הצהריים, מאחר וזה עלול להקשות על ההירדמות בלילה.

5. שימרו על שעות השינה הקבועות

אחד מהרגלי השינה הטובים ביותר הוא שמירה על שגרה קבועה. ללכת לישון באותה שעה ולהתעורר בערך באותה שעה בכל יום, בימי חול ובסופי שבוע, יכולים לשפר מאוד את איכות השינה.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

תסמינים למחסור בויטמין 6B: האם אתם בסיכון ?

איך שינוי השעון בעונות משפיע על המוח שלנו

הרופאים : תפסיקו להאכיל את הילדים שלכם נקניקיות באופן מיידי !!

סיבות לעליה במשקל

5 סיבות אפשריות מדוע עולים במשקל

באותו נושא