בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

7 סימנים נפוצים שאתם נמצאים בחשיפה גבוהה מדי לעובש

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

עובש יכול להיגרם במקום לח, רטוב ועם הצטברות של חיידקים ופטריות.

מחלת העובש זה מונח שניתן לכל המחלות האנושיות ושל בעלי החיים שנגרמו עקב פתוגנים שבדרך כלל גודלים במקומות לחים, ורטובים בבתים שלנו, כולל חיידקים ופטריות.

7 סימפטומים נפוצים של מחלות עובש

1. בעיות במוח

עובש, בראש ובראשונה, משפיע על המוח ועל מערכת העצבים. אצל ילדים זה מתבטא בחוסר תשומת לב, באימפולסיביות, וברגזנות. ניתן לטעון שכל אלה הם מאפייני ילדות כלליים, וזה בדיוק מה שעושה את מחלת העובש לכה קשה לזיהוי. עם זאת, ההורים יכולים להבחין בשינויים קטנים בילדים. לכן, כאשר יש לכם ספק, תגשו לראות רופא.

2. בעיות דיבור

אצל אנשים מסוימים עם מחלת העובש, בעיות בדיבור זה די נפוץ. אמנם זה לא יכול להיות מורגש בהתחלה, אבל דיבור איטי מהרגיל והרגשה של דיבור עם "לשון עבה" הוא נפוץ.

3. נכות רגשית

אלה עם מחלת העובש לעתים קרובות מתקשים להביע אמפתיה כאשר המצב דורש את זה. הם עשויים להיתקל גם בהתנהגות טיפשית ולא הגיונית. הם עלולים שלא לזהות גבולות חברתיים ולגרום לאנשים לחוש אי נוחות. ניתן לייחס זאת להשפעות המחלה על מערכת העצבים. המפתח הוא לחפש התנהגויות שאינן אופייניות בדרך כלל לאותו אדם.

4. החמרת אלרגיות קיימות

כתבות שבריא לדעת
דרכים אלטרנטיביות לדיכאון

דיכאון: אלה הטיפולים האלטרנטיביים שיכולים לעזור

זה מה שקורה לגוף שלנו כשאנו מפסיקים לשתות אלכהול

זה מה שקורה לגוף שלנו כשאנחנו מפסיקים לשתות אלכוהול

נזלת כרונית היא מאפיין נפוץ של מחלת העובש. אנשים עם אסתמה עשויים למצוא את מצבם מחריף עקב עובש בתוך הבית, ואנשים עם אלרגיות עשויים לגלות כי תסמיני האלרגיה שלהם מחמירים.

5. גרד בעיניים

כמו אלרגיות אחרות, עיניים מגרדות ללא סיבה נראית לעין זה לעתים קרובות עקב עובש מקורה. אם אתם מרגישים את העיניים מגרדות ללא סיבה נראית לעין, עדיף לכם לגשת לרופא.

6. העברת מקומות

אם עברתם לאחרונה לבית חדש, מחלת העובש הקיימת שלכם יכולה להיות יותר גרועה אם במקום החדש יש גם בעיות עובש. הסיבה לכך היא כי שעכשיו אתם תהיו חשופים לזנים שונים של עובש, והם יכולים לגרום לתגובות משלהם.

7. קשיים בנשימה

זה אולי הסימפטום המתקדם ביותר של מחלת העובש. אלרגיות גורמות לגודש, ולעיתים גם לדלקות ריאות. במקרים מתונים עד מתקדמים של מחלות עובש, לאנשים יש קושי קל בנשימה.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

האם אתם סובלים מכאבים בכתף? זה נקרא טנדיניטיס וכך תקלו על זה

מדענים גילו זה הצמח שמרפא ונלחם בדמנציה ומגביר זיכרון עד 75%

7 סימנים מסגירים על התמכרות לסוכר

8 מרגיעי שרירים טבעיים לחלוטין

באותו נושא