בריא לדעת

8 הרגלים מזיקים שהופכים אותנו לחולים ושמנים

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
הצטרפו בחינם לקבוצת הוואטסאפ שלנו, מספר החברים מוגבל!
וואטסאפ vip

תזונה בריאה ופעילות גופנית מתונה – זה יכול להיות הרעיון שלכם של אורח חיים פרודוקטיבי. כן, הם חלק חיוני של זה. אבל, אתם צריכים הרבה יותר מזה כדי לשמור על אורח חיים בריא. חלק מהדברים הקטנים שאתם עושים בחיי היומיום שלכם עלולים לשבש את בריאותכם בטווח הארוך. אתם לא יכולים להיות מודעים להשפעה המזיקה של הרגלים אלה. הנה כמה מהם שעושים אתכם חולים ושמנים.

1. אתם לא ישנים טוב

לוח הזמנים העמוס שלכם מכריח אתכם לפתח דפוסי שינה לא מסודרים. במצב כזה המערכת החיסונית שלכם תיחלש. ההשפעה של מניעת שינה משקפת את אותו סוג של תגובה מיידית המתבטאת בחשיפה ללחץ . משך שינה קצר ואיכות שינה ירודה מהווים גורמי סיכון חדשים להתפתחות השמנה. עם הזמן, השמנת יתר עלולה להוביל מחלות כרוניות רבות אחרות.

2. אתם מדלגים על ארוחות

בסופו של דבר, לוח זמנים ואכילה לא סדירה יגרום לכם להשמין. תנו לחילוף החומרים שלכם דחיפה על ידי אכילת ארוחות הבוקר, הצהריים והערב שלכם בזמן. והיזהרו עם צריכת הקלוריות שלכם.

3. ביצוע דיאטה ללא הנחייה של מומחה

האם אתם נוטים להצטרף לדיאטות אופנתיות חדשות? ובכן, בלי לקחת עצה של מומחה, זה לא חכם לאמץ כל דיאטה. איסור על קבוצת מזון שלמה מהתפריט שלכם הוא לא רעיון טוב. אם לא תצליחו לשמור על איזון בתזונה שלכם, הליקויים התזונתיים עלולים להתרחש בקרוב.

4. חטיפים לא בריאים

קו המותניים שלכם יודה לכם אם תימנעו מחטיפים לא בריאים. שמרו על חטיפים בריאים כגון שקדים או כמה פירות ליד השולחן שלכם.

5. אתם לא אוכלים מזון אורגני

האם אתם לא עייפים מצריכת רעלים או חומרי הדברה מן המוצרים שגדלים באופן קונבנציונאלי? מזונות אורגניים הם בעלי חומרים מזינים מועילים יותר אשר מכילים פחות חומרי הדברה. כדי להזין את הגוף באיכות גבוהה, תתחילו לאכול פירות וירקות אורגניים.

6. אתם לא מאמינים בליקויים

אם אתם חושבים שליקויים הם לילדים ולמדינות לא מפותחות, אתם טועים. ליקויים תזונתיים יכולים להתרחש גם אצלכם. אנשים רבים אינם מודעים לליקויים אלה, אשר יכולים להיות בעלי השלכות חמורות. חוסר ברזל יכול להוביל לאנמיה וחוסר בוויטמין D יכול להשפיע על בריאות העצם. הגוף שלכם בדרך כלל נותן סימנים ותסמינים, כאשר אתם נמצאים בגירעון של חומרים מזינים אלה.

7. אתם אוכלים מהר מדי

לסיים את ארוחת הבוקר שלכם / ארוחת צהריים מהר זה תוצאה של איך אתם מצליחים למצוא את זמן נוסף עבור העבודה שלכם. אנו ממליצים לכם להפסיק את ההרגל הזה. אחרת, זה עלול לקלקל את הניסיונות לרדת במשקל. מכיוון שאתם אוכלים מהר אתם לא נותנים זמן לבטן שלכם להבין שאתם מלאים. על פי מחקר מאוניברסיטת רוד איילנד, אלה שאכלו לאט אכלו 1/3 פחות מאלה שאכלו מהר.

8. אתם יושבים יותר מדי

הישיבה היא העישון החדש – אולי שמעתם את האזהרה הזאת. אולי סגנון העבודה שלכם מחייב אתכם לשבת ולעבוד. אבל, תפתחו הרגל לשבור את דפוס הישיבה מתמשכת. הליכה של שתי דקות בכל שעה תהיה מועילה. או לעשות סידורים לקום ולעבוד במשך זמן מה.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
פינטרסט
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

בריא לדעת בשבילך

תזונה

5 המשקאות שאינם מומלצים לשתייה

אין לכם זמן: 5 דרכים שיעזרו לכם לשרוף יותר קלוריות בזמן קצר!

5 סיבות טובות מדוע לסדר את המיטה בכל בוקר

9 דרכים בהן סוכר יכול להרוס את הגוף והנפש

באותו נושא