בריא לדעת
Search
Close this search box.

נפש

כתבות מעניינות ומאמרים מעשירים בנושא נפש
איך להרגיע סטרס
נפש

איך להוריד סטרס (תוך פחות מחמש דקות)

העולם שלנו מהיר, משתנה במהירות וגורם לנו לדאגות, חרדות ומתח. יותר מדי אנשים מרגישים שהקצב לא מאפשר להם להגיע לאיזון ורוגע ומכאן הם נכנסים לא פעם למצב סטרס גבוהה יותר שרק ממשיך להזין את עצמו. המצב הזה יכול להשתנות וכל זאת בפחות מחמש דקות ביום. איך? בעזרת כל אחת מחמשת הטכניקות המדעיות שצירפנו כאן בכתבה.
ביטויים שמסייעים בתקופות של תחושת דיכאון
נפש

12 ביטויים שמסייעים בתקופות של תחושת דיכאון

לפני שהיו תרופות נוגדות דיכאון אנשים הסתמכו על שיטות שונות שעזרו להן להקל על התחושות הקשות. אחת מהשיטות היא חזרה על ביטויים אשר מיועדים לסייע לחזק את הנפש מבפנים. אותם ביטויים משמשים כריפוי רוחני ופסיכולוגי וכאן צירפנו 12 מתוכם.
דרכים אלטרנטיביות לדיכאון
נפש

דיכאון: אלה הטיפולים האלטרנטיביים שיכולים לעזור

טיפול אלטרנטיבי יכול להתבסס על תוספי תזונה, מדיטציה, אימון גופני, עיסוי ונוספים. עבור רבים שסובלים מדיכאון הגישה האלטרנטיבית יכולה להיות המתאימה ביותר. אמצעים שונים יכולים לסייע לנהל את המצב הרגשי ולעזור בעיקר בצורות הקלות של הדיכאון.
דרכדים להעלים חרדות
נפש

5 הרגלים שיכולים לעזור ולהביס חרדות

הפרעות חרדה הם הסוג הנפוץ ביותר מבין ההפרעות הנפשיות, והם פוגעים ב-18.1% מאוכלוסיית המבוגרים. זה יכול להיות מאתגר להביס את החרדה, וזה קשה במיוחד, כשהרגלים מסויימים יכולים להחמיר את המצב וזאת שלא ביודעין.
דרכים לשבור את הפחד
נפש

10 דרכים קלות שיעזרו לכם להילחם בפחד

כולנו חשים מדי פעם פחד. לעתים מול אירוע ברור ורגעי אך לעתים מדובר בחרדה שמלווה אותנו ביום יום ומקשה עלינו לתפקד. הנה 10 דרכים שעוזרות להילחם בפחד ושכולנו יכולים לאמץ.
דרכים לאפס את המחשבות
נפש

5 דרכים קלות שיעזרו לכם להיפטר מהמחשבות השליליות

המחשבות שלנו יכולות להיות מבלבלות מאד. העולם שלנו מלא בגירויים, טרדות והמהירות בה המידע מגיע אלינו יכולה להוביל לאי נוחות רבה. השקעה בעצמנו, אפילו מספר דקות ספורות ביום, כדי להירגע ולהשתחרר ממחשבות שליליות וכאלה שלא תורמות לנו, יכולה להיות יעילה מאד ולהשפיע על האופן בו אנחנו מתנהלים ביום יום.
דברים שמגבירים את המצב רוח
נפש

זה לא עולה לנו: הנה 7 מגבירי מצב רוח חינמיים לחלוטין

לכולנו יש רגעים מדוכדכים ותקופות בהן הרבה יותר קשה לנו ״להרים״ את עצמנו. לפעמים זוהי תקופה שכזו ולפעמים אנחנו חווים אכזבות שמובילות אותנו לעצבנות, תחושת אומללות וחוסר עניין במה שאנחנו אמורים לעשות.
איך להיות מאושר לבד
נפש

הבדידות קשה? גלה את 12 הטיפים שיעזרו לך להיות מאושר גם לבד

ישנם אנשים שמאושרים מכך שהם לבד והם מרגישים פחות צורך בחברה. לעומתם ישנם אנשים שמבחינתם להיות ללא חברה הוא אתגר של ממש ועבור אותם אנשים הכנו את המדריך למתחילים.
דרכים להתאושש מטראומה
נפש

10 התרופות הביתיות הטובות ביותר להתאוששות מטראומה

הפרעת דחק פוסט טראומטית הנקראת גם PTSD יכולה להשפיע על אנשים שעברו אירוע או שהיו עדים לו. לצערנו בארץ שלנו ישנם אירועים רבים קשים ובעוד שישנם טיפולים רפואיים שיכולים לעזור חשוב להכיר גם את התרופות הביתיות הטבעיות שיכולות לסייע.
הליכה מביאה אושר
נפש

10 הרגלים ליישום מיינדפולנס ושמובילים לאושר

ילד מפוחד
נפש

כך תרגיעו ילד מפוחד

הרגלים לבריאות הנפש
נפש

8 הרגלים יומיומיים לחיזוק בריאות הנפש