בריא לדעת

4 סימנים שיש לכם מחסום בויטמין D

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
הצטרפו בחינם לקבוצת הוואטסאפ שלנו, מספר החברים מוגבל!
וואטסאפ vip

 

ויטמין D הוא ויטמין מסיס שומן אשר ממלא תפקיד חשוב ברבים מתפקודי הגוף .

עובדה ידועה היא שהגוף במטרה לבנות את העצמות ולתחזק אותן צריך סידן בגוף .

ויטמין D מעורב בוויסות התאים והמערכת החיסונית, שם הוא יכול לסייע במניעת סרטן. כאשר דנים במערכת החיסונית או על בריאות העצם ויטמין D עשוי להיות החשוב ביותר מבחינה תזונתית

הרי ידוע שחוסר ויטמין D גורם לרככת (עצמות שבירות) בילדים צעירים, זהו מצב שהרקמה של העצם אינה חזקה מספיק או עם מינרלים. מצב זה מוביל לעתים קרובות לעיוותי שלד ולעצמות שבריריות,
ובמקביל לעתים קרובות עם סיכון מוגבר לפגיעה. ובכל זאת, מחקר שנערך לאחרונה חשף את הקשר בין המחסור בוויטמין D ושורה של בעיות בריאותיות אחרות.
ואלו הם כמה מסימני האזהרה לחוסר בויטמין D:

1 כאבים וחולשה בשרירים
מידת חולשת השרירים והכאב יכולה לנוע בין חלש ולא מורגש ועד חמור. בהתחלה, הסימפטומים כמעט בלתי מורגשים; ובכל זאת, ועדיין החוסר מתחיל זמן רב לפני שאנחנו מרגישים, סימפטומים קשורים נוטים להיות גרועים יותר. והסיבה העיקרית לכך היא כי כשויטמין D מתפרק הוא משפר את התכווצות שרירים, אשר מהווה מנגנון חיוני לחיזוק העצמות.

 

2 מערכת חיסונית פגומה
במקרה שרמות וויטמין D נוטות להיות נמוכות, המערכת החיסונית שלנו מושפעת בקשר בל יינתק. ניתן למצוא בתאים החיסוניים ריכוז גבוה של קולטני ויטמין D , שהם האזור שבגוף שדורש תוספת מספיקה של ויטמין D.

3 יתר לַחַץ דם
יתר לחץ דם (והידוע גם בשם לחץ דם) לעתים קרובות מתרחש כאשר רמות ויטמין D נמוכות. הגוף מגבש פפטיד שמגביר את לחץ הדם באמצעות הגבלה של העורק באמצעות אצירת מים. ויטמין D משמש אמצעי נגד, דיכוי התגובה האנזימטית והפחתת תגובה חריפה של הגוף מהפפטיד , וכתוצאה מכך מנרמל את רמות לחץ הדם.

4 הרגשת עצב ו/או דיכאון
חיבור נעשה בין העצב והדיכאון בעקבות הרמות הנמוכות של ויטמין D.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
פינטרסט
טלגרם

תגובות לכתבה

בריא לדעת בשבילך

בריאות, תזונה

14 סימנים אשר מזהירים מעומס רעלים על הכבד שגורם להשמנה!

כמה פעמים זה נורמלי להתעורר בלילה?

טיפוח יומיומי של 30 שניות שיגרום לך להיראות צעירה ב 10 שנים!

מתעוררים באמצע הלילה ומתקשים לישון? אלה הסיבות האפשריות

באותו נושא